Atliekų tvarkymas: taisykles nustato Aplinkos ministerija, paslaugų kainas – savivaldybė

Viešojoje erdvėje pasklidus klaidingai informacijai, esą rinkliavos dydį už atliekų tvarkymą savivaldybės teritorijoje nustato Aplinkos ministerija, Atliekų departamento specialistai pateikia paaiškinimą.

Vietos savivaldos ir Atliekų tvarkymo įstatymai nustato, kad už komunalinių atliekų tvarkymo sistemos organizavimą, įskaitant ir įmokos už komunalinių atliekų tvarkymą formos nustatymą ir dydžio apskaičiavimą, atsakinga savivaldybė. Vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir tvarkymą savivaldybės teritorijoje turi teisę nustatyti tik savivaldybės taryba savo sprendimu. Taip pat taryba turi teisę nustatyti lengvatas rinkliavos mokėtojams ir rinkliavos grąžinimo atvejus.

Aplinkos ministerija siekia suvienodinti taisykles, kuriomis vadovaudamosi savivaldybės nustatys mokesčius už komunalinių atliekų tvarkymą. Aplinkos ministerijos parengtos ir siūlomos Atliekų tvarkymo įstatymo ir kitų teisės aktų pataisos įteisintų vieningos komunalinių atliekų tvarkymo kainodaros modelį ir jų tvarkymo principus.

Priėmus siūlomas pataisas, visos savivaldybės ne vėliau kaip nuo 2016 m. liepos 1 d. turėtų pagal vienodas taisykles taikyti rinkliavas iš gyventojų ar kitas jų įmokas už komunalinių atliekų tvarkymą. Pataisos leistų užtikrinti, kad už šias paslaugas gaunamos lėšos būtų nukreipiamos jų kokybei gerinti, reikiamai infrastruktūrai plėtoti.

Taip pat siūloma nustatyti, kad į rinkliavos dydį nebūtų įskaičiuojamos sąnaudos, patirtos iš specialių surinkimo konteinerių kartu su antrinėmis žaliavomis surenkant ir kitas komunalines atliekas, nebent būtų įrodyta, kiek tokių komunalinių atliekų buvo rasta ir kokių sąnaudų reikėjo jas tvarkant. Tai paskatintų žmones aktyviau rūšiuoti buityje susidarančias atliekas.


Komunikacijos skyrius

Griežtai draudžiama Alytiskis.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Alytiskis.lt kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Alytiskis.lt nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 54.234.247.118.

Rašyti

Portalo Alytiskis.lt redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Alytus@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Pareiškėjai raginami atnaujinti valdų duomenis

Pareiškėjams, deklaruojantiems žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus, taip pat paramos gavėjams pagal su plotu susijusias kaimo plėtros program...

2015-ieji – išskirtiniai paramos kaimui metai

2015 metų pabaiga – ypač aktyvus metas Europos Sąjungos (ES) ir valstybės paramą kaimo plėtrai administruojančiai Nacionalinei mokėjimo agen...