Meistriškumo konkursas – kelias į sėkmę

Alytaus profesinio rengimo centras kartu su trimis partneriais iš Baltijos šalių (Latvijos Liepojos ir Jelgavos technikos mokyklomis bei Estijos Tartu  profesinio rengimo centru) įgyvendina projektą „Tarptautinis profesinio meistriškumo konkursas „Balticskills" - naujo gyvenimo galimybė" pagal ERASMUS+KA2 Strateginių partnerysčių programą.

Šio projekto tikslas – išanalizuoti profesinio meistriškumo varžybų gerąją patirtį Estijoje, Lietuvoje ir Latvijoje, parengti profesinio meistriškumo konkurso organizavimo ir vertinimo metodiką bei paruošti elektrikų, suvirintojų ir stalių profesinio meistriškumo konkurso užduočių rinkinius ir surengti tarptautinį profesinių įgūdžių konkursą ,,Baltic skills“ elektrikų, suvirintojų ir stalių mokymo programų mokiniams iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

Projekto idėja

Lietuvoje vienų ar kitų mokymo programų nacionaliniai meistriškumo konkursai organizuojami dažnai, tačiau tarptautiniai meistriškumo konkursai vyksta itin retai, todėl šio projekto tikslas - suteikti galimybę profesinių mokyklų mokiniams įvertinti savo profesines kompetencijas ne tik nacionaliniame, bet ir tarptautiniame lygmenyje.
Įgyvendinant projektą buvo analizuojama profesinio meistriškumo varžybų geroji patirtis Estijoje, Lietuvoje ir Latvijoje, vėliau parengta profesinio meistriškumo konkurso organizavimo ir vertinimo metodika bei elektrikų, suvirintojų ir stalių profesinio meistriškumo konkurso užduočių rinkiniai. Šiuo metu projekto partnerių organizacijose vykdomas projekto metu sukurtų intelektualių produktų išbandymas, vertinimas.

Projekto metu parengti intelektualūs produktai. Profesinio meistriškumo konkurso organizavimo ir vertinimo metodika ir elektrikų, suvirintojų, stalių profesinio meistriškumo konkurso užduočių rinkiniai leis organizuoti meistriškumo konkursus, atitinkančius Lietuvos, Latvijos, Estijos profesinių mokyklų mokinių gebėjimus.

Konkursai naudingi visiems

Pagrindinis profesinio meistriškumo konkursų tikslas – atskleisti šiuolaikinio profesinio mokymo patrauklumą, populiarinti profesinį mokymą, motyvuoti besimokančiuosius jaunuolius siekti profesinių aukštumų, atskleisti mokiniams karjeros galimybes, padėti jiems bei būsimiems jaunųjų profesionalų darbdaviams surasti vieniems kitus. Tarptautiniai meistriškumo konkursai suteikia galimybę mokinių turimas kompetencijas palyginti su kitų šalių mokinių kompetencijomis.
Projekto„Tarptautinis profesinio meistriškumo konkursas „Balticskills" - naujo gyvenimo galimybė" bus organizuojamas vadovaujantis projekto metu sukurta tarptautinio konkurso organizavimo tvarka, vertinimo metodika ir elektrikų, suvirintojų ir stalių parengtomis meistriškumo konkurso užduotimis. Planuojama, kad šis konkursas įvyks 2021 m. gegužės mėnesį.

Įgyvendinant projekto „Balticskills" - naujo gyvenimo galimybė" idėjas ir tikslus tobulinami mokinių praktiniai įgūdžiai, keliamos profesijos mokytojų kompetencijos, stiprinamas tarptautinis bendradarbiavimas.

Mokiniai, dalyvausiantys projekto metu rengiamame stalių, elektrikų, suvirintojų tarptautiniame meistriškumo konkurse,  turės galimybę savo gebėjimus įvertinti ne tik Lietuvos mokyklų mokinių profesiniame lygmenyje, bet ir Baltijos šalių mokyklų mokinių lygiu.

Pastebėjime, kad Alytaus profesinio rengimo centro mokiniai besiruošdami būsimam tarptautiniam konkursui stengiasi įgyti papildomų žinių, įgūdžių, kompetencijų, nes supranta, kad norint tapti pirmu tarptautiniame konkurse vien mokykloje įgytų žinių nepakaka.  Meistriškumo konkursų užduotys reikalauja ne tik gero profesinio pasirengimo, bet ir išskirtinių asmeninių gebėjimų.

Tikime, kad dalyvavimas tarptautiniame meistriškumo konkurse „Balticskills" mokiniui suteiks papildomų profesinių žinių, didesnio pasitikėjimo savo jėgomis ir ši patirtis bus naudinga  ir ateityje padės tapti savo profesinės srities profesionalu.

Projekto vykdytojai tiki, kad tarptautinis konkursas „Balticskills“ taps tarptautiniu, tradiciniu  meistriškumo konkursu, kuriame dalyvauti norės visos Lietuvos, Latvijos ir Estijos profesinio rengimo mokyklos.


Griežtai draudžiama Alytiškis paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Alytiškis kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Alytiškis nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 35.175.107.77.

Rašyti

Portalo Alytiškis redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Alytus@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Kokius dokumentus reikėtų įvertinti perkant nebaigtos statybos gyvenamąjį namą?

Partnerio turinys

Rinkoje parduodama daug nebaigtos statybos namų, tarp jų – dvibučių gyvenamųjų namų. Dažną pirkėją trikdo tai, kad gyvenamojo namo baigtu...

6 erdvios svetainės privalumai

Atviras svetainės ir virtuvės išplanavimas ypač pamėgtas šiuolaikiniuose būstuose. Jis leidžia sukurti erdvesnių namų įspūdį. Internete g...