Alytaus miesto mokiniai į įprastas pamokas nesugrįš

Švelnėjant karantino sąlygoms, nuo gegužės 25 d. į šalies mokyklas palaipsniui galės sugrįžti mokiniai, tačiau Alytaus miesto mokiniams įprastos pamokos šias mokslo metais jau nebevyks. Vietoj jų mokiniai galės mokyklose užsiimti edukacine, projektine veikla, lankytis mokyklų bibliotekose ar skaityklose, vykti į išvykas.

„Sušvelnintos karantino sąlygos yra mūsų visų bendrų pastangų rezultatas. Kovodamas su pandemija Alytus pasiekė gerų rezultatų. Šiuo metu koronavirusu serga vienas alytiškis. Nenorėdami bloginti situacijos, nutarėme tradicinio ugdymo šiais metais neatnaujinti“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Tad kaip atrodys mokymasis po birželio 1 d.? Pasak mero pavaduotojos, įprastos pamokos jau nevyks, tačiau mokyklos atvers edukacines ir laisvalaikio erdves, bibliotekas, skaityklas, mokytojai teiks konsultacijas, šalins nuotolinio mokymosi metu atsiradusias spragas, bendraus su mokiniais, laikydamiesi saugumo reikalavimų. „Žmogišką ryšį atkursime, o tradicinių pamokų suoluose – ne“, – priduria mero pavaduotoja. 

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sprendimu nuo gegužės 18 d. į lopšelius-darželius sugrįš mažiausieji, dar po savaitės –  nuo gegužės 25 d. į mokyklas galės sugrįžti pradinio ugdymo (1–4 klasių) mokiniai, o nuo birželio 1 d. – pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas besimokantys mokiniai, tačiau ministerijai leidus galutinį sprendimą, ar mokyklos dirbs nuotoliniu, ar įprastu būdu, priimti savivaldybių ir mokyklų vadovams, nuspręsta nerizikuoti ir šiais mokslo metais Alytuje jau nebesugrįžti prie įprasto ugdymo proceso.  
Pagal šiemet Švietimo, mokslo ir sporto
ministerijos patvirtintus bendrųjų ugdymo planų pakeitimus, ugdymo procesas 1–4 klasių mokiniams baigiasi birželio 4 d., 5–10, III gimnazijos klasės mokiniams – birželio 18 d., o abiturientams – gegužės 22 d. Tačiau jei mokykloje vyko intensyvesnis ugdymo procesas, buvo organizuojami edukaciniai renginiai savaitgaliais, šios datos gali skirtis, ugdymo procesas baigsis anksčiau.

Komunikacijos skyriaus informacija

Griežtai draudžiama Alytiškis paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Alytiškis kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Alytiškis nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.237.71.23.

Rašyti

Portalo Alytiškis redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Alytus@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Alytuje medikė susirgo koronavirusu: medikės vaikai ir giminaitis mokosi švietimo įstaigose

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės medikei nustatyta COVID-19 infekcija. Dvejose Alytaus miesto švietimo įstaigose mokosi šios medikės vaik...

Alytuje toliau daugėja užsikrėtusių kronavirusu

Sergančiųjų COVID-19 Alytuje skaičius auga. Dar vienai alytiškei nustatyta koronaviruso infekcija.