Alytus ruošiasi antrajai COVID-19 bangai

Nors Alytuje sergančiųjų koronaviruso infekcija nėra daug – COVID-19 nustatytas dviems alytiškiams, tačiau ruoštis galimam šios infekcijos protrūkiui, kai šalyje sergančiųjų koronavirusu skaičius sparčiai auga – būtina.
Aptarti esamą situaciją ir pasiruošimo antrajai COVID-19 bangai klausimus šiandien į posėdį susirinko Alytaus miesto savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro nariai.
Pasak Alytaus miesto savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro vadovės, administracijos direktoriaus pavaduotojos Neringos Rinkevičiūtės, savivaldybė reikiamomis asmens apsaugos priemonėmis yra apsirūpinusi – jų, atsižvelgiant į Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas, nupirkta vienam mėnesiui. Minėtų priemonių rezervą mėnesiui yra sukaupusios ir Alytaus miesto savivaldybei priklausančios įstaigos ir įmonės. Alytaus miesto švietimo įstaigos šiomis priemonėmis pagal poreikį rūpinasi pačios. 

Laikinojo karantinavimo vieta – socialinis būstas

Šiuo metu karantinuotis turintys ir neturintys sąlygų to padaryti alytiškiai laikinai apsigyventi gali socialiniame būste. Jame iki šiol gyveno tik vienas asmuo. 
Išaugus karantinuotis privalančių alytiškių skaičiui, jie laikinai bus apgyvendinami ir Alytaus miesto stadiono Sportininkų namuose (Birutė g. 5). Anot Alytaus miesto savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro vadovės, administracijos direktoriaus pavaduotojos N. Rinkevičiūtės, anksčiau visi karantinuotis turintys alytiškiai  laikiniai buvo apgyvendinami Sportininkų namuose, tačiau į stadioną ir treniruočių aikšteles sugrįžus sportininkams, nenorima rizikuoti čia sportuojančių alytiškių sveikata, todėl karantinuotis turintiems asmenims laikinai apsistoti šiuo metu siūloma savivaldybei priklausančiame socialiniame būste. 
Alytaus miesto savivaldybė primena, kad laikinojo karantinavimo klausimais galite kreiptis tel. +370  693 55 005 arba el. p. karantinas@alytus.lt   
Už saviizoliacijos taisyklių nesilaikymą gresia baudos  
Šiuo metu saviizoliacijoje yra 68 alytiškiai. Deja, ne visi miestelėnai laikosi karantino ir saviizoliacijos taisyklių. Pasak Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininko Manto Struckaus, praėjusį savaitgalį nustatytas vienas saviizoliacijos taisykles pažeidęs asmuo. Prieš keletą dienų nustatyti dar du tokie pažeidėjai.
Kad saviizoliacijos pažeidimai nesikartotų, Reagavimo skyriaus viršininkas M. Struckus primena, kad už karantino ir saviizoliacijos taisyklių pažeidimus fiziniams asmenims Administracinių nusižengimų kodeksas numato nuo 500 eurų iki 1500 eurų siekiančias baudas. Jeigu asmuo nusižengė pirmą kartą,  skiriama pusė minimalios baudos.

Blogiausias scenarijus: Alytuje išplito koronavirusas. Kaip elgsimės?

Ruoštis blogiausiam scenarijui iš anksto yra kur kas geriau, nei būti tam visai nepasiruošus, net jeigu tas blogiausias scenarijus ir nenutiks. Jeigu Alytuje išplistų koronavirusas ir būtų fiksuojamas židinys, gali tekti uždaryti miestą. 
Pasak  Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus viršininko Manto Struckaus, susiklosčius tokiai situacijai, policijai vykdyti visų įvažiavimų į miestą kontrolės nepavyktų, nes tam tiesiog nepakaktų žmogiškųjų išteklių. Tokiu atveju policija patruliuotų ties 4 įvažiavimais į Alytaus miestą – Simno ir Seirijų sankryžoje,  ties Normandijos, Nemuno ir Druskininkų gatvių žiedu Pirmajame Alytuje ir ties Vilniaus kryptimi Ulonų gatvėje prie UAB „Alytaus Dainava“ bei įvažiavime į miestą Kauno link, Miklusėnų gyvenvietės kryptimi. Kitus įvažiavimus gali tekti apriboti. 
Koronaviruso atvejis  mokykloje – situacija, kurios veiksmai taip pat buvo aptarti Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdžio metu. Pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Alytaus departamento direktorės Dalytės Nekraševičienės, šioje situacijoje pirmiausia būtų izoliuojamas šia infekcija susirgęs asmuo, o mokykla turėtų paskirti atsakingą asmenį, kuris nustatytų visus tiesioginius COVID-19 susirgusio asmens kontaktus. Juos nustačius būtų sprendžiama, kokių priemonių imtis toliau – vykdyti klasės nuotolinį mokymą, nekeisti ugdymo proceso ar nuotoliniu būdu mokytis visai mokyklai. 
Švietimo įstaiga, anot D. Nekraševičienės, turėtų pasirūpinti patalpų dezinfekcija, tačiau ją turi atlikti ne mokyklos patalpas valančios valytojos, o profesionaliai šias paslaugas galinti atlikti įmonė, todėl Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Alytaus departamento vadovė pataria Alytaus miesto švietimo įstaigoms jau dabar sudaryti sutartis su tokias paslaugas galinčiomis teikti įmonėmis.

Komunikacijos skyriaus informacija
 

Griežtai draudžiama Alytiškis paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Alytiškis kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Alytiškis nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 34.237.138.69.

Rašyti

Portalo Alytiškis redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Alytus@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Garažų Kalniškės gatvėje iki kitų metų vasaros neliks

Alytaus miesto savivaldybei pasirašius sutartį su bendrove „Ekonovus“, iki kitų metų vasaros vidurio turi būti sutvarkyta buvusių garažų A...

Alytuje jau pastatyti pirmieji tekstilės atliekų konteineriai, skirti naudoti tinkamiems drabužiams

Dėvėti dar tinkamų drabužių bei avalynės turintiems alytiškiams nereikės sukti galvos, kur juos padėti – mieste pastatyti tekstilės atliek...