Finansinę paskatą pirmam būstui galės gauti daugiau šeimų

Jaunos šeimos, norinčios įsigyti pirmąjį būstą Alytaus rajone ir toliau gali teikti prašymus finansinei paskatai gauti. Valstybės parama pasinaudojo 11 šeimų, norinčių įsikurti Alytaus rajone. Paskatą nuo vasario 1 d. galės gauti daugiau jaunų šeimų ir tam tikrais atvejais be eilės.

Galimybė gauti valstybės subsidiją įsigyjant pirmąjį būstą atsirado 2018 m. rugsėjo 1 d. Kaip sakė Alytaus rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėja Jolita Gruzinskienė, ja pasinaudojo 11 jaunų šeimų. Parama suteikta 3 šeimoms, nusipirkusioms pirmąjį būstą Alytaus seniūnijoje, 4 šeimoms – Alovės seniūnijoje bei 4 šeimoms – Butrimonių, Daugų, Simno ir  Nemunaičio seniūnijose.

Vasario 1 d. įsigalios Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo pakeitimai. Valstybės subsidiją galės gauti daugiau jaunų šeimų: kai asmens nuosavybės teise turėto ar jam priklausančio būsto naudingasis plotas, tenkantis vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis kaip 14 kvadratinių metrų arba kai turimas būstas, neatsižvelgiant į jo naudingąjį plotą, Nekilnojamojo turto kadastro duomenimis, yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 procentų.

Taip pat įstatymo pakeitimuose nustatyta, kad tais atvejais, kai kreipiamasi dėl papildomos subsidijos gavimo (gimus dar vienam vaikui), finansinė paskata pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms teikiama nesilaikant eiliškumo. Be to, jaunos šeimos galės keisti kredito davėją, kuris teikia būsto kreditus pirmajam būstui įsigyti. Tai leis užtikrinti kuo palankesnių kreditavimo sąlygų gavimą.

Jauna šeima yra šeima, kurioje kiekvienas iš sutuoktinių ar asmenų, sudariusių registruotos partnerystės sutartį, yra iki 36 metų, taip pat šeima, kurioje motina arba tėvas, globėjas (rūpintojas) vieni augina vieną ar daugiau vaikų arba (ir) vaiką (vaikus), kuriam (kuriems) nustatyta nuolatinė globa (rūpyba), ir yra iki 36 metų.

Prašymai dėl finansinės paskatos įsigyti pirmąjį būstą jaunos šeimos, atitinkančios Lietuvos Respublikos finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo nuostatas, teikiami Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje (SPIS) arba atvykus į Alytaus rajono savivaldybės administraciją.

Dėl papildomos informacijos galite kreiptis į Alytaus rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vyriausiąją specialistę Dovilę Petkevičienę, tel. (8 315) 55 538, el. p. dovile.petkeviciene@arsa.lt.

Alytaus rajono savivaldybės informacijaGriežtai draudžiama Alytiškis paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Alytiškis kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Alytiškis nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.230.148.211.

Rašyti

Portalo Alytiškis redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Alytus@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Simno Kaziuko kermošiuje koncertuos ,,Patruliai" ir ,,Žemaitukai"

Kovo 7 d.šurmuliuos Smno Kaziuko kermošius.

Dzūkijoje keturkojis Malu padėjo sulaikyti tris cigarečių nešikus ir tūkstantinį krovinį

Sekmadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos pareigūnai, talkinami kolegų iš Kriminalinės žvalgybos skyriaus ir ...