Kreipimasis į suklaidintus Alytaus miesto gyventojus

Reaguodami į Alytaus miesto tarybos narės socialiniame tinkle paskelbtą informaciją apie neva per brangiai nupirktus respiratorius, atsakingai pabrėžiame, kad paviešinta informacija yra klaidinanti ir šališka. Siekdami paneigti sukurtą sąmokslo teoriją, pateikiame visą informaciją apie respiratorių pirkimus pandemijos metu.

Kovo 17 d. Alytaus miesto savivaldybė gavo sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos įsakymą, kuriuo nurodoma iki kovo 20 d. įsteigti mobilų patikros punktą ir užtikrinti tepinėlių iš paciento nosiaryklės ir ryklės paėmimą laboratoriniams tyrimams atlikti.

Kovo 18 d. Alytaus miesto savivaldybė gavo dar vieną Sveikatos apsaugos ministerijos raštą, kuriame nurodyta pilnai aprūpinti mobilaus patikros punkto komandų narius apsaugomis: neperšlampamais kombinezonais, vienkartinėmis medicininėmis pirštinėmis, akiniais, tinkančiais dėvėti su respiratoriumi, respiratoriais FFP2 arba FFP3. Šiame rašte taip pat buvo nurodyta, kad kiekviena mobilaus punkto komanda turėtų ne mažiau kaip po vieną atsarginį asmens apsaugos priemonių komplektą ir ne mažiau kaip 1 atsarginį asmens apsaugos priemonių komplektą pamainai.

Tai reiškia, kad per labai trumpą laiką Alytaus miesto savivaldybė turėjo nupirkti didelį kiekį asmens apsaugos priemonių. Gavus įsakymą, nedelsiant pradėtos viešųjų pirkimų procedūros.

Kovo 17 d. Alytaus miesto savivaldybė sulaukė UAB „MedicinaLT“ pasiūlymo įsigyti respiratorių, kurių kaina svyruoja nuo 4,96 Eur iki 6,05 Eur, tačiau tuo metu šių priemonių įmonė sandėlyje neturėjo. Jas galėjo gauti tik balandžio pradžioje. Primename, kad respiratoriais ir kitomis apsaugos priemonėmis turėjo būti pasirūpinta iki kovo 20 d.

UAB „Diagnostinės sistemos“ – dar viena įmonė, pasiūliusi respiratorių  FFP2 už 9,90  Eur/1 vnt., tačiau jų taip pat tuo metu neturėjo sandėlyje. Ši įmonė priemones savivaldybei  galėjo pristatyti tik po savaitės.

Kovo 18 d. Alytaus miesto savivaldybė sulaukė ir UAB „Delamode Baltics“ pasiūlymo įsigyti respiratorių už 2,7 Eur – 4,2 Eur. Tačiau šios įmonės prekių pristatymo terminas  – 10-15 dienų. Visų šių įmonių pasiūlymų buvo atsisakyta dėl aiškios priežasties – per ilgo prekių pristatymo termino.

Galiausiai Alytaus miesto savivaldybę pasiekė UAB „Arvedas“ pasiūlymas įsigyti respiratorių už 14,50 Eur. Savivaldybei būtiną respiratorių ir kitų reikiamų asmens apsaugos priemonių kiekį ši įmonė turėjo vietoje.

Kovo 19 d. dėl asmens apsaugos priemonių dar buvo kreiptasi ir į Alytuje veikiantį prekybos centrą „Senukai“, AB „Lytagra“ Alytaus filialą, UAB „Lankava“, tačiau  respiratorių pasiūlyti galėjo tik UAB „Lankava“, o jų kaina buvo dar didesnė – 15 Eur/1 vnt.

Alytaus miesto savivaldybei, privalėjusiai laiku ir tinkamai įvykdyti valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo nurodymus, teko pirkti brangesnes UAB „Arvedas“ pasiūlytas priemones.

Minėta įmonė savivaldybei pasiūlymą pateikė kovo 17 d., kovo 19 d. su šia įmone buvo pasirašyta sutartis, o jau kovo 20 d. buvo pristatytos visos reikiamos asmens apsaugos priemonės. Tą pačią dieną jau vyko mokymai mobiliame punkte dirbti turėjusiam personalui. Per mokymus jau buvo panaudoti 33 vnt. pilni asmens apsaugos komplektai, įskaitant ir respiratorius.

Kovo 25 d. Alytaus miesto savivaldybė pasirašė sutartį su UAB „DND Talis“, kurioje buvo numatyta, kad iš šios įmonės savivaldybė įsigis 5000 vnt. FFP2 respiratorių,  kurių 1 vieneto kaina siekia 3,63 Eur. Ši įmonė respiratorius savivaldybei pristatė kovo 26 d., kovo 31 d., balandžio 1 ir 3 d. 

Tarybos narė skelbia, kad kovo 19 d. Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninė iš UAB „Delamode Baltics“ FFP2 respiratorius nusipirko už 5,45 Eur/1vnt, kai tuo metu savivaldybė už 14,50 Eur. 

Norime paaiškinti, kad ligoninė už prekes minėtai įmonei sumokėjo avansu, bet jos buvo pristatytos tik balandžio 8 d. Visą tą laiką asmens apsaugos priemonių – respiratorių, kombinezonų – Alytaus ligoninei, o taip pat ir GMP stočiai, AB „Kautrai“ skyrė Alytaus miesto savivaldybė.

Norime atkreipti dėmesį, kad už 14,50 Eur/1 vnt. respiratorius įsigijo ne tik Alytaus miesto savivaldybė. Kaip skelbiama Viešųjų pirkimų tarnybos portale, kovo 19 d. VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninė respiratorius pirko už 14,52 Eur/1vnt., kovo 24 d.  VšĮ Kauno klinikinė ligoninė  šias priemones pirko už 17,85 Eur/1 vnt., o VšĮ Vilniaus miesto klinikinė ligoninė  – už 18,15 Eur/1 vnt.

Dėl didelio asmens apsaugos priemonių poreikio balandžio 2 d. Alytaus miesto savivaldybės sudarė sutartį su UAB „Delamode Baltics“. Iš šios įmonės savivaldybė planavo įsigyti 1500 vnt. respiratorių FFP3, tačiau dėl didelės šių apsaugos priemonių  paklausos ir pernelyg didelio gamintojų užimtumo, vidinės logistikos problemų, įmonė atsisakė pristatyti minėtas priemonės, todėl sutartis su UAB „Delamode Baltics“ buvo nutraukta.

Paskelbus karantiną Alytaus miesto savivaldybė pirmiausia rūpinosi žmonių saugumu ir sveikata. Nors tuo metu visiems šalyje trūko apsaugos priemonių, Alytaus miesto savivaldybė užtikrino ne tik jai pavaldžių įstaigomis, bet ir tais, kurie apsaugų neturėjo - policija, gaisrine, greitąja medicinos pagalba, senelių namais. Nes jie rūpinasi Jumis. O mums rūpi Jūsų saugumas.

Būkite sveiki ir sąmoningi.

Alytaus miesto savivaldybės administracija

Griežtai draudžiama Alytiškis paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Alytiškis kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Alytiškis nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.239.233.139.

Rašyti

Portalo Alytiškis redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Alytus@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Skaudi netektis Alytaus rajone: nuo COVID-19 mirė bendrosios praktikos slaugytoja

Sekmadienį nuo COVID-19 mirė pirmoji Alytaus rajono medicinos darbuotoja – ilgametė Pirminės sveikatos priežiūros centro Miroslavo ambulatorij...

Alytuje išjungiami kalėdiniai miesto žiburiai

Alytaus miesto savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro sprendimu nuo 2020 metų gruodžio 31 dienos 12 valandos iki 2021 metų saus...