Nuo liepos 1 d. už darželius alytiškiams teks mokėti brangiau

Vaikų ugdomų pagal ikimokyklinio ugdymo programą tėvai nuo 2020 m. liepos 1 d. turės mokėti fiksuotą 15 Eur, o vaikų ugdomų pagal priešmokyklinio ugdymo programas tėvai – 10 Eur dydžio fiksuotą mokestį nepriklausomai nuo to, kiek dienų vaikas lankė ikimokyklinio ugdymo mokyklą.

Patvirtinus šį mokestį tėvams leidžiantiems vaikus į lopšelio grupes (iki 3 m.)  paslaugų kaina  išaugs 17,16 Eur ir sieks 65,56 Eur/ mėn., o darželio grupes  nuo 3 m. iki 6 m., priešmokyklinio ugdymo ir savaitinių priešmokyklinių  ugdymo grupes lankančių vaikų tėvams teks mokėti 18,92 Eur daugiau nei anksčiau – 72,16 Eur. (anksčiau – 53,24 Eur.).

Neformaliojo švietimo lopšeliuose-darželiuose ir mokyklose-darželiuose kaina daugiausiai didėja dėl išaugusių maitinimo paslaugų išlaidų, kurios anksčiau  kainavo 1,87 Eur, o nuo šiol – 2,30 Eur ir 2,60 Eur – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių vaikams (nuo 3 iki 7 m.) už kiekvieną dieną.

50 procentų surenkamo  fiksuoto mėnesinio mokesčio būtų skirta edukacinei aplinkai (baldams, ugdymo priemonėms, spaudiniams, žaislams, kanceliarinėms prekėms) kurti skirtos lėšos ir kiti 50 procentų – aplinkos išlaikymo (komunalinių paslaugų, ilgalaikio turto eilinio remonto, ryšių, interneto paslaugų, interneto svetainės priežiūros, būtinųjų paslaugų ir patikrų) išlaidoms.

Posėdžio metu buvo svarstoma ir tarybos nario Gedimino Daukšio inicijuota sprendimo projekto alternatyva. Joje buvo siūlyta papildomai surinktas lėšas skirti darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. 

Už pateiktą projektą balsavo 11 tarybos narių, už alternatyvą  – 3, o 7, nepritardami šiam sprendimo projektui, visai nebalsavo.

Komunikacijos skyriaus informacija

Griežtai draudžiama Alytiškis paskelbtą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio redakcijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti Alytiškis kaip šaltinį ir naudoti aktyvią Alytiškis nuorodą.

Prie kiekvieno Jūsų komentaro bus rodomas IP 3.233.215.196.

Rašyti

Portalo Alytiškis redakcija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, pažeidžia įstatymus ar reklamuoja. Informuokite redaktorius apie netinkamus komentarus Alytus@internetozinios.lt. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Taip pat skaitykite

Koronavirusu užsikrėtęs Varėnos rajono gyventojas mirė

Sekmadienio vakarą Varėnos rajono meras pasidalino liūdna žinia. Varėnos rajone, Merkinėje gyvenęs senolis užsikrėtęs koronavirusu, deja, ne...

Alytaus rajone - ketvirtasis koronaviruso atvejis

Sekmadienį Alytuje esančiame mobiliajame punkte nustatytas dar vienas koronaviruso atvejis Alytaus rajono gyventojai.