Kaip maitinti jautrų skrandį turintį šunį? Specialistų patarimai 

alytiskis.lt

Updated on:

Tikras iššūkis – kai tavo šuo pradeda vengti maisto, o tu jauti, kad kažkas ne taip. Vieną dieną jis žvalus ir alkanas, kitą – žiūri į dubenį kaip į tuščią kibirą. Viskas tampa dar painiau, kai pradeda kisti tuštinimasis, išryškėja neįprasti kvapai, o šuo atrodo pavargęs. Daugelis šeimininkų šiuos ženklus nurašo „nuotaikų kaitai“, bet dažniausiai už viso to slepiasi jautrus virškinimas.

Žmonės dažnai klysta manydami, kad šuo „išrankus“

Tik nedidelė dalis šunų iš tiesų būna įnoringi dėl skonio. Daug dažniau – jie vengia maisto, kuris sukelia diskomfortą. Kiekvienas šaukštas, kuris vėliau priverčia juos vartytis, kelia pasąmoninę reakciją – vengti. Tuomet ima formuotis įprotis nebeėsti, o šeimininkui atrodo, kad tiesiog nepatinka.

Tokiose situacijose maistas turi ne tik būti skanus, bet ir švelnus skrandžiui. Čia atsiranda tikrai prasmingi pasirinkimai, tokie kaip Josera Sensiplus – būtent tokio tipo maistas, kurio sudėtis pritaikyta jautresniems virškinimui.

Kokie ženklai išduoda jautrų skrandį?

Viskas prasideda nuo smulkmenų. Galbūt šuo dažniau guli, gal atrodo apsunkęs. Kartais pasirodo pūtimas, nereguliarus tuštinimasis, o gal net vėmimas. Ne visada tai atrodo rimta – tačiau nuolat pasikartojantys tokie požymiai rodo, kad kažkas netinka.

Vienas šeimininkas pasakojo, kaip bandė net keturis skirtingus prekių ženklus, kol galiausiai veterinaras rekomendavo pakeisti ne tik sudėtį, bet ir maisto tipą – pereiti prie jautresnio varianto. Po trijų dienų – jokių garsų iš pilvo, tuštinimasis normalizavosi, o šuo grįžo į aktyvų ritmą.

Raktas – maisto sudėtis ir jos aiškumas

Kuo trumpesnis sudedamųjų dalių sąrašas – tuo lengviau skrandžiui. Daugelis sausų maistų turi ilgą, sunkiai suprantamą etiketę, kur net nežinai, kas iš tikrųjų ten yra. Tuo tarpu tokie produktai kaip Josera Sensiplus nepalieka vietos spėlionėms – tiksliai žinai, kad viduje nėra kvapiklių, dirbtinių priedų ar balastinių užpildų.

Tai ne tik apsaugo nuo reakcijų, bet ir padeda šuniui lengviau pasisavinti tai, kas svarbiausia – baltymus, riebalus, vitaminus.

Turi įtakos ir tai, kaip šuo jaučiasi po valgio

Jeigu po kiekvieno maitinimo šuo eina ilsėtis susirietęs, atrodo apatiškas arba tampa nervingas – tai ženklas, kad maistas netinka. O kai pradedi girdėti, kad dubuo tuštinamas iki galo su švaria sąžine, be jokių „sustojimų“ ar dvejonių – supranti, jog pataikei.

Viena augintinė, mišrūnė vardu Sniegė, valgydavo labai mažai ir dažnai tiesiog nesusidomėdavo ėdalu. Pakeitus į Josera Sensiplus, po savaitės pradėjo laukti dubens, o dar po mėnesio – kailis tapo glotnus, šuo džiaugėsi kiekvienu pasivaikščiojimu.

Jautrus skrandis nėra nuosprendis. Tai tiesiog signalas, kad reikia daugiau dėmesio, daugiau supratimo ir – svarbiausia – tinkamo maisto. Atsakingi prekių ženklai, tokie kaip Josera Sensiplus, dažnai išsprendžia tai, su kuo kovojama mėnesių mėnesiais.

Šuo nepasakys, kad jam skauda. Bet tavo pareiga – suprasti. Ir jeigu gali palengvinti jo kasdienybę, verta tai padaryti ne rytoj, o šiandien.